Çekici ve Etkileyici Giyim Önerileri

Kruvaze bir gömlek, sırtı açık bir bluz ya da kırmızı rujun sizi mini bir etekten daha seksi göstereceğini biliyor musunuz?

Hangi kadın seksi görünmek istemez ki? Salona girdiğinde tüm bakışları üzerine çevirmek, hayranlıkla baştan aşağıya süzülmek, her kadının hoşuna gider.

Tabii tüm bunları aşırıya kaçmadan, açılıp saçılmadan yapmak gerekir. Seksi olmak için minicik bir etek giymenize, gömleğinizin düğmelerini olabildiğince açmanıza ya da ’şeffaf’ kozunu kullanmanıza gerek yok.

Kıyafetinizde farkına varmadığınız ufak ayrıntılar ya da bir aksesuar bile bazen sizi seksi göstermek için yeterli olur. İşte dekolteye gerek duymadan, cazibeli ve seksi görünmenin yolları…

1- Büyük çerçeveli güneş gözlüğü takın

Yaz kış, her mevsim güneş gözlüğü kullanmak moda. Üstelik büyük çerçevelerin ardına saklayacağınız gözleriniz, sizin daha gizemli görünmenize yol açar. Güneş gözlüğü seçiminde dikkat etmeniz gereken en önemli şey, modelin yüzünüze yakışması.

2- Kırmızı ruj sürün

Açık renk ruj trendi olsa da kırmızının etkisi bambaşkadır, unutmayın. Zaten boşuna "Kiraz dudaklım," dememişler. Size tavsiyemiz, kırmızı ruj süreceğiniz zaman, dudak kalemi kullanmayı da ihmal etmemeniz, böylece daha mükemmel bir görünüme sahip olabilirsiniz. Seçiminizi mat kırmızıdan yana kullanın. Ne kadar erkeksi görünseniz de, kırmızı dudaklarınızla etrafınızdakileri alev yakacağınıza şüphe yok.

3- Gösterişli küpeler seçin

Kıyafetle fazla oynayamıyorsanız, aksesuarlarla oynayın. Büyük ve gösterişli küpeler, her zaman çok seksi görünmenize yol açar. Bir de saçlarınızı topuz yapıp, bu küpeleri takarsanız, sizden daha gizemlisi olamaz. Tabii makyajınızın hafif olmasına özen gösterin.

4- Yumuşak kumaşlar tercih edin

İste, hem rahat hem de seksi olmanın en güzel yolu… Kaşmir, ipek saten ya da süetin dokusunun seksi olabileceğini biliyor muydunuz? Bu kumaşlar, vücudunuzda rahatlık hissi bırakmakla kalmaz, etrafınızdakilerde de size dokunma isteği uyandırır.

5- Sıradan bir kıyafeti sıra dışı giyin

Ceketi ters düz edin, uzun eteği katlayıp giyin demiyoruz! Biraz yaratıcı gücünüzü kullanın. Örneğin, beyaz erkek gömleğini düğmelerini iliklemeden, kruvaze gömlek gibi sarmalayarak giyebilirsiniz. Seç ana THA City dizisinin müdavimleri, Carrie’nin (Sarah Jessica Parker) Mr. Big’in gömleğini stiletto ile nasıl da elbise gibi giydiğini hatırlayacaklar. Beline kalın bir kemerle, ister Jean isterseniz etek üzerine giyebilirsiniz.

6- Egzotik görünün

Bir şalvar pantolonla da seksi görünmek mümkün. Nakıslı, isli, etnik kıyafetler her zaman dikkat çeker. "Benim tarzım değil," diyorsanız, etnik aksesuarlar da ayni etkiyi yaratıyor, duyurulur!

7- Dantel her zaman seksi

Göğüsleri açarak seksi olunmaz! Ama dantel bir elbiseyle hem gizemli hem de seksi olunabilir. Üstelik siyah bir dantelin altına giyeceğiniz ten rengi bir astarla hem utangaç hem de davetkâr olmak elinizde.

8- Metalikler kullanın

Siyahîn seksi olduğuna şüphe yok ama Dora, lame ve bronz tonlarının seksapeliteye katkısı da tartışılmaz. Eğer metalik renklerde bir elbise giyiyorsanız, ten renginize uyum sağlamasına özen gösterin. Büyük aksesuarlar kullanmaktansa kaçının.

9- Şapka takın

Sabah Jessica Parker, Eda Taşpınar gibi, stiline güveneler davetlerde şapkayla boy gösteriyorlar. Zaten, hiçbir aksesuar şapka kadar dikkat çekmez. Soğuk havayı bahane ederek, bere de takabilirsiniz.

10- Arkanız konuşsun

Seksi ligin sürprizlerde gizli olduğunu unutmayın. Önden düz ve sıradan gözüken bir elbise, sırt dekoltesiyle çok seksi olabilir. Çünkü sırt dekoltesi, her zaman ise yarar. Dilerseniz elbisenizin sırt kısmında dantel de kullanabilirsiniz.

Hiç yorum yok