Mükemmel vücut için ipuçları!

Kalçanızdan mı şikayetçisiniz, bacaklarınızda oluşan selülitlerden mi? Üzülmeyin, bu sorunlardan kısa sürede kurtulabilirsiniz. İşte ideal vücuda kavuşmanın en kolay ve etkili yolları...

Pürüzsüz ve selülitsiz bacaklar artık hayal değil. Gelişen teknolojinin nimetlerinden yararlanarak kısa sürede ideal bacaklara kavuşabilirsiniz. Çiftehavuzlar Keyif Estetik Merkezi kurucusu Şehnaz Kargı bacaklardaki sarkma, selülit ve damar çatlakları için özel bir kür uyguluyor.

Birkaç farklı yöntemi bir arada toplayan Kargı, uyguladığı teknikle büyük başarı sağlıyor. Kargı'nın 10 seans halinde sunduğu kür program sayesinde kişi forma girip, özellikle bacak bölgesindeki problemlerden kurtuluyor. İşte Kargı'nın paket programındaki yöntemler...

Vakum Terapi: 300 megabayt'lık hava basıncı uygulanarak yüzeydeki yağ kütlecikleri kırıp, lenf kanallarına doğru itilir. Böylece vücut yağlardan arınıp, bacak sarkmaları engellenir.

Pro-line: Teknolojinin en yeni ürünlerinden olan pro-line cihazı bilgisayar sistemi sayesinde 85 ayrı beden tipine göre farklı program içerir. Kasları çalıştırarak yağ, ödem ve selülitin çözülmesini sağlar. 1 saatlik yürüyüş pro-line'ın 10 dakikasıyla eş değerdir.

Lenf direnaj: Bacak, kalça, karın ve kol bölümüne uygulanan lenf direnaj çizme şeklindedir. Hava basıncıyla çalışan cihaz vücutta biriken ödem ve toksinleri lenf kanalları yoluyla atar.

G-5: 3800 hrz'lik vibrasyon ile yüzeysel yağları tamamen kırar. Selülit, sarkma, ödem, ve çatlaklara karşı etkilidir. Aynı zamanda masaj da yapan cihaz, kan dolaşımını düzenleyip, varisleri engeller.

Yosun tedavisi: Yosun, çamur ve çeşitli minerallerle zenginleştirilen kür ödem çözmek, toksin atmak ve bacaklarda oluşan şekilsiz yağ kütlelerini yok etmek için kullanılır. Cildi yumuşatıp, pürüzsüz bir hale getirir.

Termo dinamik: İleri derecede selülit ve katılaşmış yağ birikimleri termo dinamik yöntem çözülüyor. Sorunlu bölgelere 40-45 derecelik ısı verilerek sorun tamamen çözülüyor. İşlem uygulanırken kişi acı ve yanma duymadığı gibi deride de herhangi bir kızarık görünmüyor.

Fiyatı: Altı ayrı kürün birleştiği 10 seanslık paket program yaklaşık 100 milyona uygulanıyor. 45 dakika ile 1 saat arasında değişen seanslar haftada 2-3 kez yapılıyor.

'Shakira'lar çatlasın!
Kusursuz kalçalara sahip olmak her kadının düşü. Yaş, kalıtım ve yanlış beslenme gibi değişik nedenlerle deforme olan kalçayı düzeltmekse hiç de zor değil. Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu kalça düzeltme operasyonunun birkaç farklı yöntemle yapıldığını açıklıyor: 'Kadın 35 - 40 yaşın altındaysa kalçanın altından yağı liposuction yöntemiyle çekiliyor.

Daha sonra lipofilling tekniğiyle alınan yağlar kalçanın üstüne yerleştirilip yuvarlak hatlar sağlanıyor. Ancak kişi 40 yaşın üzerinde ve yağ dokusu gevşemişse, bele yakın bir yerden kesik açılıp bölüm yukarı kaldırılıyor. Her iki uygulama genel anastezi altında yapılıyor.

İlki 1.5- 2 saat arasında değişirken, ikinci operasyon 3-4 saat sürebiliyor' diyor. Aynı gün evine dönebilen kişi, iki gün istirahatten sonra işinin başına dönebiliyor. Ancak hemen hatırlatalım; kalçanın toparlanması için bir ay süreyle korse takılması gerekiyor.

En güzel göğüs En güzel karın

Dik göğüsler için...
Göğüsler çoğu kadının ortak derdi. Kimisi büyüklüğünden, kimisi küçüklüğünden şikayetçi. Bir de doğum yapıldıysa durum daha da kötüleşebiliyor. Ancak estetik operasyonla ideal göğüslere sahip olmak da mümkün.

Göğüs büyütmek: Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu bu operasyonlarda yuvarlak, damla ve serim fizyolojik olarak üç farklı silikon kullanıldığına dikkat çeki yor. Göğüs ucu ve göğüs altından kesikler açılarak uygulanan işlem genel anastezi altında yapılıyor. 2-7 gün dinlenmeden sonra günlük hayata devam edilebiliyor. Bir ay süreyle özel sutyen takılıp, en az üç ay spordan uzak durulması isteniyor.

Göğüs küçültme ve dikleştirme: Göğüs ucu kesilerek fazlalıklar alınıyor. Böylece en az izle operasyon tamamlanmış oluyor.

Dümdüz bir karın
Bacak, kol, karın, kalça, sırt, mide ve diz çevresine uygulanan mezoterapi, inceltmenin yanı sıra sarkmaları toparlama konusunda da oldukça etkili. Dr. Melisa Eczacıbaşı , mezoterapinin 18-65 yaş arasında herkese uygulandığını söylerek, yöntemi şöyle açıklıyor: 'Tedavi edilecek bölgelerde, çok ince uçlu özel iğneler kullanılarak, ilaçlar lokal olarak enjekte edilir. Böylece yağ blokları yıkılır ve 15-20 cm zayıflama meydana gelir. Özellikle kol, karın ve bacakların iç tarafınki sarkmalarda son derece başarılı sonuçlar verir.'

Kollar yukarı...
İlerleyen yaşlar, spordan uzak durmak ve kalıtımsal nedenler yüzünden kollarda oluşan sarkmaları toparlayıp, daha sıkı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Sabahları yapacağınız kol egzersizleri kaslarınızı geliştirmenize yardımcı olup cildin deformasyonunu minimuma indiriyor. Bununla beraber mezoterapi de kollar için etkili çözümlerin başında yer alıyor. 10-15 dakika süren uygulama sonunda yaklaşık 7 seans sonunda etkili çözümler görülebiliyor. Prof. Kışlaoğlu kimi zaman koltuk altından kimi zaman kol arkasından yapılan kesiklerle toparlandığını söylüyor.

Hiç yorum yok